Як спланувати день весілля
як спланувати день весілля

Одруження – дуже хвилююча і важлива подія в житті кожної пари. Дуже важливо, щоб цей день пройшов легко, невимушено і приніс безліч позитивних емоцій. Тому ми спробуємо дати рекомендації для планування весільного дня, за  якого молодята найменше втомлюються, а відео зйомка виходить вдалою.

Ми говоритимемо про найбільш частий варіант проведення весіль, коли відеозйомку замовляють на один день, і в цей час потрібно встигнути відзняти абсолютно все – від сліз мами на благословенні сина, до розрізання торту і фінального танцю молодят.

Будь-яке весілля починається зі зборів. Наречений завжди збирається швидко, наречена набагато довше. Так ось, для відео зйомки зборів нареченого необхідно в середньому півгодини. Середньостатистичний наречений не полюбляє зніматися і все це робить заради світлого сімейного майбутнього. З нареченою справи йдуть трохи інакше. Для кожної нареченої збори – це ритуал, це якесь диво, якого вона прагнула більшу частину свого свідомого життя. Тут потрібно зняти на відео і весільну сукня, і прикраси, і багато чого іншого. На відео зйомку зборів нареченої витрачається від години до двох. Ідеальний варіант, коли збори проходять в красивому інтер’єрі. Все частіше і частіше молоді бронюють красиву квартиру, і там з ними без зайвих клопотів працюють фотограф і відеограф.

Після такого ліричного вступу починається найнеулюбленіша всіма нареченими частина – це викуп. Викуп був придуманий за довго до появи відеозйомки. Всіма подружками, родичами майбутньої дружини і самою нареченою вигадується справжній квест для нареченого, що вимагає чітких і виразних відповідей, а іноді і демонстрації фізичної сили останнім. Насправді, сьогодні все частіше від цієї частини весілля відмовляються. Витрачений час на викуп краще заощадити, наприклад, для весільної прогулянки. Звичайно, вибір за молодятами, але все ж…

Реєстрація шлюбу – виїзна, зал урочистих подій або РАЦЗ. Залежно від обраного місця може тривати від п’ятнадцяти хвилин до години. Тут все зрозуміло – що молодим кажуть, то вони і роблять. Кажучи декілька ми словами – встати на рушник, сказати «так», надіти обручки, випити шампанське, поцілуватися, вклонитися батькам, прийняти привітання. Дуже красиво і сучасно виглядає виїзна реєстрація шлюбу. Якщо дозволяє час і фінанси (а ми пам’ятаємо, що весілля трапляється один раз в житті, і його потрібно провести ідеально) радимо проводити саме виїзну реєстрацію в красивому місці.

Вінчання останнім часом в день весілля проводять дуже рідко. І взагалі, це церковне таїнство. Не будемо довго зупинятися на цьому, лише скажемо, що загальні витрати часу на вінчання коливаються від години до двох.

Прогулянка. Це дуже важлива частина. Весільний кліп мінімум на 50% складається з кадрів прогулянки. Буває два варіанти – постановочна і реальна. У першому варіанті молоді роблять все, що їм говорять відеограф і фотограф. Другий варіант – наречений і наречена самі гуляють, веселяться, обіймаються, ну і, звичайно, цілуються, а фото і відео команда ухоплює моменти і знімає все, що відбувається. Для весільної прогулянки бажано вибрати мінімум два місця. Краще три. Якщо погода дозволяє, ідеально вибиратися на природу. Фото студії підходять для фото, але погані для відео зйомки. Красиво на відео виглядають водойми, ліси, поля із зеленою травою і багато іншого. Насправді, не важливо де зніматися, а важливо – як. Тому на весільній прогулянці потрібно намагатися бути максимально розкутими і життєрадісними. Хороша тривалість прогулянки близько трьох годин. Менше може здатися замало, а ось більше – забагато.

Ну, і фінальна частина, весільний банкет. На банкеті потрібно їсти, пити, танцювати, дивитися, щоб не вкрали наречену і її туфельку, недогледіти, як їх вкрадуть, взяти участь у конкурсах для викупу, розрізати весільний торт і втомленими, але задоволеними відправитися відпочивати і готуватися до другого дня. Так, його все частіше й частіше проводять, тому що після основного гуляння залишається величезна кількість смачної їжі, з якою молодята самі не розправляться і за місяць. Банкет триває шість-сім годин, іноді довше. Тут вже все простіше, тому що процесом керує талановитий ведучий (в далекому минулому – весільний тамада).

Підіб’ємо підсумок: збори – до двох годин на двох, викуп – до години (чим менше, тим краще), реєстрація шлюбу – година, прогулянка – три години, банкет – сім годин, разом чотирнадцять годин.

Це середньостатистична модель весільного дня. А ось як пройде саме Ваше весілля, вирішувати тільки Вам.